Anime.:.manga.:.fantasy

Forum o anime, mandze i fantasy...


#1 2007-08-25 17:30:10

Marcin

Junior Admin

10301367
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-08-23
Posty: 42
Punktów :   

Cowboy Bebop

Jest rok 2071. Skolonizowano większość Układu Słonecznego, jednak nie wszystko kontrolują władze. Profesją łowienia przestępców trudnią się Spike i Jet. Aby zarobić na życie, na swoim statku Bebop będą musieli uporać się z kobietami, dziećmi, zwierzakami, głodem i nawiedzającą ich przeszłością.

Tekst skopiowany z http://azunime.net/anime/idanm,22,idrec … nzja.html. Na Azuanime znajduje się bardziej rozbudowany opis.

Ciekawi mnie co sądzicie o tym anime, jacy są wasi ulubienie bohaterowie?

Jest to moje ulubione anime, które urzekło mnie swoją historią i niezwykle barwnymi postaciami. Mogę je oglądać kilka razy (teraz oglądam trzeci w całości a wyrywkowo to nie wiem który).

Moje ulubione postacie to:
- Spike piękna postać (chodzi mi o zachowanie) z barwną przeszłością.
- Fay urzekła mnie swoją historią i zachowaniem tym, że sama nie zna swojej przeszłości.

Mógłbym pisać o tych postaciach dużo.


Anioły wygnane z nieba stają się złe.

Offline

 

#2 2007-09-03 14:20:05

parsifal

Atarashii

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 8
Punktów :   

Re: Cowboy Bebop

Zgadzam sie z Marcinem. To anime jest po prostu powalajace.
Kreska jest wspaniala, autorzy to prawdziwi profesjonalisci z wyrobionym, pieknym stylem. Swietnie nalozone kolory, umiarkowany, ladny flash i dbalosc o szczegoly takie jak wlosy poruszane wiatrem czy zachowanie sie samochodu, kiedy ktos wysiada- po prostu klasa.
Fabula jest wielowatkowa. Kazda postac ma swoja historie, ktora jest odslaniana po kawalku. Glowna postacia jest Spike, jednak reszta nie jest ignorowana. Lubie w tym anime to, ze nawet postacie, ktore pojawiaja sie w jednym odcinku sa wspaniale zarysowane i budza nasza sympatie badz odraze. Kolejnym plusem jest to, ze autorom udalo sie uniknac szufladkowania. Posatcie nie sa latwe do ocenienia, tak jak Roko- niby zlodziej, ale kto zna jego siostre, zna tez druga strone medalu.

Wielka zaleta Cowboy'a jest muzyka za ktora jest odpowiedzialna Yoko Kano. Kto interesuje sie anime, ten musi znac to nazwisko. Sciezka dziekowa jest po prostu rewelacyjna. Cale anime jest utrzymane w klimatach jazz'owo- blues'owych. Jazz lekko swing'owy i oczywiscie bebop'owy (odmiana jazz'u z lat 30). Jest takze kilka rock'owych kawalkow, polecam rewelacyjne Call me i koncowe Blue. Milosnicy j- music beda lekko rozczarowani, ale na otarcie lez zostaje im koncowy kawalek.

Ostatnio edytowany przez parsifal (2007-09-03 14:21:22)


Life is just a dream.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.darkrolepley.pun.pl www.droga-ninja.pun.pl www.ksiestwopolan.pun.pl www.zbytkolorowaklasa.pun.pl www.28dwiescie.pun.pl