Anime.:.manga.:.fantasy

Forum o anime, mandze i fantasy...


#1 2007-09-04 16:48:46

Marcin

Junior Admin

10301367
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-08-23
Posty: 42
Punktów :   

Warhammer czy D&D?

Dwa bardzo popularne system. Najpierw skupie się na D&D.

Usłyszałem o nim dawno i już wtedy nie zyskał mojej sympatii, bliżej poznałem dwa lata temu. Zagrałem w sesje, która trwała 30 minut i była tak emocjonująca, że ją do teraz wspominam jako najgorszą sesje. No ale nie zniechęciłem się tylko pożyczyłem dwa podręczniki na ferie zimowe. Przejrzałem i... przez miesiąc nabijałem się z tego systemu. Sowoniedźwiedzia wspominałem jeszcze długo i jeszcze długo się nabijałem z niego na sesji. Rysunki były ładne szczególnie druidki. Skąpo ubrana z fajnym fikuśnym kawałkiem metalu na przedramieniu a obok wilk polarny. Ta każdy na Syberii skąpo się ubiera i nosi na gołe ciało kawałki metalu, które jak wiadomo świetnie grzeją.
Odrzucił mnie nie tylko bestiariusz i rysunki ale też mechanika. Ludzie ja na sesje idę dobrze się bawić a nie rzucać na to czy udało mi się podnieść zapałki a potem szukać odpowiedniej tabelki w trzydziestu podręcznikach.
System jest nastawiony na sesje heroic. Czy to błąd? Nie. Sam zaczynałem od heroica (Ci co zemną zaczynali wiedzą, że się dobrze wtedy bawiliśmy) ale łatwo w nim było zginąć, no może nie tak łatwo ale można było (ile naszych postaci zostało wgniecionych w ziemie, wdeptanych w ziemie, straciło głowę). Nawet obładowani magicznymi mieczami i na trzecim poziomie (graliśmy w młotka ale o tym zaraz) nie mieliśmy szans w walce ze smokiem. Owszem zabijaliśmy demony ale głównie napuszczaliśmy na nie inne demony czy stosowaliśmy fortele. W D&D można zabić smoka kilkuosobową drużyną.

No dobrze a teraz Warhammer.
Pierwszą sesje w RPG rozegrałem właśnie w nim. Pierwsze sesje były to sesje heroic ale jak już wspominałem byliśmy śmiertelni a na dodatek nie mieliśmy punktów przeznaczenia. Owszem też ma wiele tabelek ale można je szybko usunąć i grac bez nich (aktualnie używam tylko tabelki na losowanie stat i umiejętności).
W Warhammerze do gry nie potrzebuje kilku podręczników, podstawka absolutnie wystarczy.
System w przeciwieństwie do D&D jest nastawiony na dark fantasy. Mroczny klimat upadającego świata, najazdy Chaosu, upadek starożytnych ras (elfy, krasnoludy). Wadą jest to, że mało jest o niziołkach (). Mimo mrocznego założenie można prowadzić sesje na wiele sposobów(heroic, dark, humor (pamiętam wiele śmiesznych sesji i scen właśnie z młotka)).

Co Wy o tym sądzicie? Proszę bez postów nie masz racji D&D jest świetne bo to moje zdanie za to zachęcam do postów typu D&D jest lepsze od młotka bo...


Anioły wygnane z nieba stają się złe.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.piastowskimedlow.pun.pl www.nokiae65.pun.pl www.orkankonarzewo.pun.pl www.thoriaots.pun.pl www.polishtruckers.pun.pl