Anime.:.manga.:.fantasy

Forum o anime, mandze i fantasy...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2007-09-03 14:40:24

parsifal

Atarashii

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 8
Punktów :   

Eden

Eden to manga stworzona przez pana Hiroki Endo, jednak czytajac ja odnosi sie wrazenie, ze pracowal nad nia caly sztab ludzi.
Do tej pory wydano w polsce bodajze 14 czesci i zakupilem je wszystkie.
Kreska w Edenie jest bardzo charakterystyczna i piekna. Co prawda w niektorych ujeciach Endo stosuje uproszczenia, ale facet naprawde ma talent i potrafi stworzyc bardzo detaliczny rysunek. To co mnie zachwyca to w szczegolnosci cieniowanie i niesamowita ekspresja w scenach walki, ktorych jest naprawde sporo. Poza tym  Endo z rowna latwoscia rysuje bron, roboty, wehikuly jak i metropolie.
Jak juz wspomianlem fabula jest niesamowicie rozbudowana i rozwija sie z tomu na tom. W okolicy 10-ego jest juz calkiem latwo sie zgubic, wiec trzeba przecztac calosc jeszcze raz, jednak jest to nie mniej ciekawe niz za pierwszy razem. Bardzo podoba mi sie rozwoj postaci, a takze to ze autor nie boi sie zabijac swych bohaterow i wprowadzac nowych.
Minusem jest to, ze ostatnie dwa tomy byly juz zdziebko zbyt zagmatwane i akcja stracila na szybkosci. Z niecierpliwoscia i nadzieja czekam na nastepny tom.
Musze szczerze wyznac, ze manga zawiera bardzo duzo scen przemocy i erotyki, wiec nie jest przeznaczona dla mlodszych milosnikow gatunku.

Jesli ktos zna te mange zapraszam do wypowiedzi.


Life is just a dream.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.is-mgr.pun.pl www.wspum.pun.pl www.vogelsang.pun.pl www.eurotrucksite.pun.pl www.khorinispl.pun.pl