Anime.:.manga.:.fantasy

Forum o anime, mandze i fantasy...


  • Index
  •  » RPG
  •  » Atiesh czyli Płomień

#1 2007-09-08 23:45:57

Raziel

Atarashii

Zarejestrowany: 2007-09-08
Posty: 2
Punktów :   

Atiesh czyli Płomień

Witam, to mój pierwszy tutaj post i zacznę od prezentacji swojego systemu autorskiego który jest już w dużej mierze stworzony, mam mechanikę i świat, wystarczy to wszystko spisać

System nazywa się Atiesh co po persku znaczy Płomień. System jest utrzymany w konwencji dark fantasy, jednak zapomnijcie o wszelakim DF wydanym dotychczas, nie jest to ani pseudo mieszanka średniowiecza i renesansu jak w Warhammerze ani pseudo XVII wiek jak w Monastyrze. Atiesh przenosi nas do alternatywnej historii starożytnej naszego świata, około 450 lat przed naszą erą.
Jak wiadomo w tym czasie były wojny Helleni z Persją która zakończyła się zwycięztwem Greków. Jednak Atiesh to wszystko wypacza. Tu w tej historii Grecja przegrała, tak samo większość innych krajów. Persja podbiła prawie cały znany ówczas świat. A to za sprawą między innymi czarnoksiężników władających potężnymi magicznymi mocami którzy oddali sie w służbę demonom.

Gracze będą mogli wcielić się w członków czterech nacji. Są to Persowie, Helleńczycy, Kemetczycy i Hebrajczycy. Możliwość grania Persem jest oczywista, władają oni całym światem, dla tych którzy zdecydują się nimi grać dostępne są profesje Czarnoksiężnika, Nieśmiertelnego i Skrytobójcy. Hellenowie w części też przetrwali, zachodnia część Grecji wciąż się opiera najeźdźcy, te ziemie to Wolne Krainy Helleni i to właśnie tam trwają najzacieklejsze walki, tam rodzą się i giną bohaterowie, jeśli ktoś zechce grać Hellenem będzie miał do dyspozycji profesje Hoplity, Kapłana oraz Inżyniera o których napiszę później , Kemetczycy to Egipcjanie, Kemet czyli Egipt także oparł się Perskiej inwazji, jednak jest z nim znacznie gorzej niż z Wolnymi Krainami Helleni. Kemet gnije od środka, jest drążony przez narastające w potęge kulty demonów i zgniliznę społeczną, na dodatek państwo dręczy wojna domowa spowodowana rebelią Hebrajczyków, w Atiesh Kemet na prawdę jest na skraju upadku nie tak jak Imperium w Warhammerze, chodzą nawet pogłoski że sam Faraon zwrócił się ku czarnoksięstwu, dla kogoś chętnego grą Kemetczykiem dostepne są profesje Astrologa, Łowcy Cieni oraz Żeglarza, dla tych którzy wybiorą Hebrajczyków dostępne są profesje Kabalisty, Kupca oraz Rebelianta. Hebrajczycy żyli w niewoli Kemetczyków jednak widząc że państwo upada postanowili się wyzwolić. Dostępne będą także 3 profesje wspólne dla członków każdej nacji, są to profesje Wojownika, Zwiadowcy oraz Złodzieja.

Mechanika gry będzię pozwalała na akrobatyczne wyczyny niczym z gier takich jak Prince of Persia, God of War czy Assasin's Creed. To nie tylko za sprawą mechaniki ale także kombosów dostępnych większości profesji. Chciałeś kiedyś na sesji wyskoczyć z mieczem i uciąć komuś rękę niczym w 300 uczynił to jeden ze Spartan Perskiemu posłańcowi? Proszę bardzo! Jeśli masz kombos Cięcie z wyskoku i umiejętności Lekka broń i Wysportowanie na 2 możesz tego dokonać! I Mistrz Gry nie ma prawa powiedzieć że ci się nie udało!

Narazię to tylę ale liczę na wasze pytania :]

Offline

 

#2 2007-09-09 00:53:34

Marcin

Junior Admin

10301367
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-08-23
Posty: 42
Punktów :   

Re: Atiesh czyli Płomień

Podszedłem do czytania tego artykułu dość sceptycznie. Myślałem, że to będzie kolejne powielanie D&D czy Warhammera. Zdziwiłem się ale miło. System zapowiada się dobrze a co najważniejsze jest oryginalny. Mało profesji na ale zawsze można coś wymyślec. Ciekawe są kombosy. Mógłbyś nam przybliżyć mechanikę? Jakimi kośćmi się rzuca? Kiedy cały system będzie można ściągnąć?


Anioły wygnane z nieba stają się złe.

Offline

 

#3 2007-09-16 19:16:59

Kamilll

Administrator

146938
Zarejestrowany: 2007-08-23
Posty: 22
Punktów :   

Re: Atiesh czyli Płomień

System naprawdę wspaniały, na początku też myślałem, że to będzie jakaś kolejna beznadziejna kopia innego systemu, a tuprosze... wspaniały pomysł, w dodatku magii (bez której nie moge się obejść ) nie zabrakło Chodź wolałbym, żeby po stronie...tych dobrych też był jakiś ofensywny mag do wyboru, ale i tak suuuper .

Offline

 

#4 2007-09-19 18:07:05

Raziel

Atarashii

Zarejestrowany: 2007-09-08
Posty: 2
Punktów :   

Re: Atiesh czyli Płomień

Po stronie dobrych będzie "mag", grając Hellenem masz możliwość wcielenia się w Kapłana, grając Kemetczykiem otrzymujesz profesje Astrologa zaś Hebrajczykiem Kabalisty, ich zasady magii będą się trochę różnić, nie będą mogli oni wykorzystywać Suwaka między innymi. Ogólnie ich "magia" będzie słabsza od Czarnoksięstwa które będzie dawało naprawdę potężne możliwości.

Postanowiłem także zmienić system kombosów, nie będzie określonego spisu ich, gracze będą je sami wymyślać, jeśli będą chcieli je wykonać muszą dokładnie krok po kroku opisać swoje czynności Pieśniarzowi (czyli Mistrzowi Gry).

Offline

 
  • Index
  •  » RPG
  •  » Atiesh czyli Płomień

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shinobi-war.pun.pl www.wigry.pun.pl www.zmierzchkhorinisrp.pun.pl www.plhelite.pun.pl www.ziip3agh.pun.pl