Anime.:.manga.:.fantasy

Forum o anime, mandze i fantasy...


#1 2007-08-24 21:37:58

Marcin

Junior Admin

10301367
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-08-23
Posty: 42
Punktów :   

Ulubiony RPG

Po tytule wiadomo o co chodzi, jaki jest wasz ulubiony RPG. Proszę bez postów: "Moim ulubionym RPG jest D&D bo ma klimat." Nie ustawiłem sądy bo systemów jest za dużo. Natomiast jeśli chodzi o mnie to:
Mam trzy ulubione:
- Neurochima do niedawna byłem jej wrogiem, ale ma cudny świat piękną mechanikę. Nigdzie indziej nie jeździsz po pustkowiach, terenach radioaktywnych. Nigdzie indziej nie zaczynasz ze spluwą lekami i kilkoma nabojami. Nigdzie indziej nie losujesz na starcie choroby.
- Cyber Punk 2020 drugi system jaki poznałem (a teraz trochę ich już znam). Cenie go za klimat, za życie na krawędzi. Za to, że jest to bardzo szybki i niebezpieczny system. To w nim pojawiły się wszczepy. To z niego czerpie neurochima. Ma prosty system co cenie w RPG.
- Warhammer obje edycje są cudne. Mój pierwszy RPG. Ta atmosfera upadku, imperium rozwalane od środka. Zdecydowanie mój faworyt. Nie ma tam masy magicznych przedmiotów, nie jest się na początku super paladynem z mieczem Zjadacz Arbuzów +12.

A jaki według was jest najlepszy?


Anioły wygnane z nieba stają się złe.

Offline

 

#2 2007-08-25 23:19:35

Mazurecki

Ruronin

8994528
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-08-25
Posty: 28
Punktów :   
WWW

Re: Ulubiony RPG

Warhammer : Warhammer jest moim ulubionym systemem, ponieważ klimat magii i miecza przeddstawiony w Imperium bardzo trafił mi do gustu. Ogromny świat, w którym w każdej chwili zapisuje się nowa, zapierająca dech w piersi przygoda. Poza tym, w Warhammerze zostanę rycerzem/magiem, co w prawdziwym świecie nie będzie mi dane.
Warhammer 40.000 : Na drugim miejscu na liście ulubionych. Dlaczego? Za ten ciężki, namacalny klimat, za złowieszcze, wrogie rasy, za niemal zabawnych orków, Za Imperatora!, oraz za Necronów - moją figurkową armię do bitewniaka.
W więcej systemów nie grałem, a jeśli już, nie tak długo by został moim ulubionym. W tej chwili przymierzam się do CyberPunka 2020, więc kto wie...


"Sousa kanashimi wo yasashisa ni
Jibun rashisa wo chikara ni
Kiminara kitto yareru shinjite ite
Mou ikkai! Mou ikkai!"

Offline

 

#3 2007-09-03 14:49:45

parsifal

Atarashii

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 8
Punktów :   

Re: Ulubiony RPG

Coz, jesli chodzi o RPG to kocham systemu autorskie. Kiedy swiat jest calkowicie wymyslony przez MG lub zmieniony nie do poznania. Dlaczego? Bo taka gra zaskakuje. Nie cierpie prowadzic dla graczy ktorzy znaja podrecznik lepiej ode mnie i probuja sie madrzyc. W systemie autorskim jest to niemozliwe.
Jesli chodzi o systemy RPG, to bardzo lubie Warhammer'a, poniewaz kochany Mlotek byl moim pierwszym systemem. Swiat daje wiele mozliwosci, od prowadzenia heroicznego, mrocznego az po nawet zabawnego Mlocia. Jak juz wspomnial Mazurecki, mozna zostac rycerzem, magiem czy nawet orkiem. Przyznac sie, kto w dziecinstwie nie chcial byc rycerzem z duuuzym mieczem??

Poza tym na uwage zasluguje Wampir: Maskarada. Swiat Mroku jest po prostu MROCZNY i dobry MG moze stworzyc swietny klimat. Czy znacie drugi taki system w ktorym tak mocno zalezy Ci na wykonczeniu innych graczy?


Life is just a dream.

Offline

 

#4 2007-09-03 15:00:17

Marcin

Junior Admin

10301367
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-08-23
Posty: 42
Punktów :   

Re: Ulubiony RPG

parsifal napisał:

Coz, jesli chodzi o RPG to kocham systemu autorskie. Kiedy swiat jest calkowicie wymyslony przez MG lub zmieniony nie do poznania. Dlaczego? Bo taka gra zaskakuje. Nie cierpie prowadzic dla graczy ktorzy znaja podrecznik lepiej ode mnie i probuja sie madrzyc. W systemie autorskim jest to niemozliwe.

Pasifal owszem autorki są fajne ale jak mg jest dobry. Przyznam się, że mi nie chce się wymyślać, światów. Widać, że nie grałeś na forach tam jest tyle kiepskich autorek, kolejne powielane schematy, do tego mg, którzy zaczynali a wcześniej nie grali w żadną sesje. Teraz mam awersje do autorek

parsifal napisał:

Przyznac sie, kto w dziecinstwie nie chcial byc rycerzem z duuuzym mieczem??

Przyznać się kto z tego wyrósł? Takie osoby nie nadają się na RPG.

parsifal napisał:

Poza tym na uwage zasluguje Wampir: Maskarada. Swiat Mroku jest po prostu MROCZNY i dobry MG moze stworzyc swietny klimat. Czy znacie drugi taki system w ktorym tak mocno zalezy Ci na wykonczeniu innych graczy?

Większość sesji Twego wykonania? Pod warunkiem, że masz taki zamiar.


Anioły wygnane z nieba stają się złe.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wychowaniemgr.pun.pl www.ziip3agh.pun.pl www.zmierzchkhorinisrp.pun.pl www.plhelite.pun.pl www.wigry.pun.pl